Obsah kurzu

Grafoterapie, jak jsem zvyklá zkráceně nazývat kurz "Rukopisem k rozvoji osobnosti" je rozčlěněna do 10 navazujících lekcí. Nelze žádnou přeskočit ani změnit jejich pořadí. Kurzu se může zúčastnit kdokoli, kdo umí psát. Je to taková malá škola grafologie pro běžný život. Pomůže vám pochopit sebe i druhé. A dá vám do ruky nástroj, jak si pomoci z některých životních nesnází bez školených odborníků. Věřím, že i grafologové tady najdou podnětné informace.

Připomínky a náměty nám můžete napsat ZDE.

1. lekce
První lekce nás uvádí do problematiky grafoterapie. Jako každá metoda má i tato svoje pravidla, která se dozvíte ještě před samotným začátkem procesu. A hned tady začneme budovat naši ztracenou vnitřní rovnováhu.

2. lekce
Znovu budeme pokračovat v obnovování naší vnitřní síly. Nejprve očistíme naše myšlenky od předsudků a potom najdeme cestu, jak se zbavit nánosů strachu, který ovlivňuje naše myšlenky a vztahy. Poté odkryjeme naši schopnost organizovat si každodenní život.

3. lekce
Po probuzení naší vnitřní síly přichází na řadu nastolení rovnováhy mezi námi a okolím. Pokud nemáme rovnováhu mezi přijímáním a dáváním, zákonitě existují místa, kde naše dávání už není radostné a velkorysé. Spíše naopak. Znovu objevíme radost z dávání.

4. lekce
Všechny lekce na sebe navzájem navazují. Pokud jsme získali zpět vnitřní i vnější rovnováhu, podíváme se na naši komunikaci. Uvidíte, kde lžete sobě, kde druhým a proč to děláte. A samozřejmě budeme tyto znaky redukovat až do úplného vymizení.

5. lekce
Pokud váš život už vidíte reálně se všemi souvislostmi a nic si nenalháváte, zkusme si ho okořenit smyslem pro humor. Spousta lidí má perfektní smysl pro směšnost, ale pravý smysl pro humor má málokdo.

6. lekce
Teď když jsme částečně zintegrovali naši osobnost, podívejme se na naše myšlenkové pochody. Často je v nich únava a potlačování. Po odstranění těchto znaků často mizí i dlouhodobé zdravotní problémy nervového původu. A tady zjistíme, jak jste otevření. Pokud jsme uzavření, často mineme i štěstí, o kterém sníme celý život.

7. lekce
Po tom všem, co už jste ve svém životě změnili, přišel čas stát se nezávislými. Jste natolik jedineční, že už se dokážete spoléhat na svůj vlastní zdravý úsudek a nemusíte se spoléhat na to, že za vás někdo rozhodne. Vezmeme otěže svého života do vlastních rukou. A naučíme se být přímí a zároveň taktní a laskaví.

8. lekce
Podíváme se, jak odstranit ze života nehody a proč jsme popudliví. A vyberete si způsob, který vám pomůže tyto vlastnosti odstranit.

9. lekce
Je na čase začít plánovat. Je na čase roztáhnout křídla a vzpomenout si na svůj dětský sen. Teď už víte a jste si jisti, že pokud použijete všechny svoje talenty a dovednosti, dokážete cokoli.

10. lekce
Ve chvíli, kdy máte všechny nástroje, dostanete poslední. Dostanete sílu neuhnout při nátlaku. Najdete v sobě sílu ustát si svoje rozhodnutí. A jako bonbónek něco pro rozlišování kvality a talent z nehezkého udělat krásné.